Live Streaming Keputusan Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur DFKL2018

Powered by WP Review

Live Streaming Keputusan Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur DFKL2018 diadakan bagi mengiktiraf drama-drama yang bersiaran sepanjang tahun 2017. DFKL 2018 ini mengangkat tema “#CeritaKita”. Tema ini lebih memberikan impak secara langsung kerana pengisiannya adalah refleksi kepada kehidupan seharian kita. Malam kemuncak Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur 2018 akan diadakan secara langsung jam 9 malam di TV3. Berikut senarai calon bagi setiap kategori dipertandingakan. Untuk maklumat lanjut sila layari www.dfkl.com.my

Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur DFKL2018

Live Streaming Keputusan Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur DFKL2018

Drama Festival Kuala Lumpur (DFKL) sentiasa tampil dengan tema yang berbeza setiap tahun. DFKL 2018 yang dianjurkan untuk tahun kelima ini, akan tampil dengan tema “#MasaUntukDrama”. Drama bukan hanya dapat dilihat di skrin televisyen, malah dapat dilihat dalam kehidupan seharian kita. Tema ini dipilih bersesuaian dengan kehidupan seharian yang sentiasa diwarnai dengan drama.

DFKL masih lagi mengekalkan objektif utama iaitu mencari bakat baru dalam dunia seni. Para peserta berpeluang mengasah bakat dalam beberapa pertandingan yang dianjurkan dan menyertai bengkel yang menampilkan panel berpengalaman dalam industri tanah air untuk memberikan bimbingan.

SENARAI CALON ANUGERAH DRAMA FESTIVAL KUALA LUMPUR 2018

Komponen utama DFKL masih mengekalkan penyertaan untuk pertandingan Sesi Kongsi (pembentangan idea), Pertandingan Drama Pendek, Ujibakat Lakonan dan Bengkel. Bagi menyemarakkan lagi DFKL 2018, orang ramai berpeluang untuk menyertai siri jelajah DFKL akan diadakan di dua lokasi berbeza bermula dari Februari 2018.

SENARAI CALON ANUGERAH AKTOR PILIHAN
1. Zul Ariffin (Titian Cinta)
2. Ashraf Muslim (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. Ashraf Muslim (Mr Boss Miss Stalker)
4. Azrel Ismail (Cucu Tauke Beras)
5. Sharnaaz Ahmad (Mr Hijab)
6. Adam Mika (Budak Ijat)
7. Hafidz Roshdi (Raisha)
8. Syazuwan Hassan (Sein Dan Luna)
9. Shukri Yahaya (Andainya Takdir)
10. Syafiq Kyle (Dekatkan Jarak Kita)
11. Zee Tokan, Acap Tokan & Faiz Tapaw (Misteri Wan Peah)
12. Along Eyzendy, Bell Ngasri & Shah Tapaw (Muzium Misteri)
13. Datuk Adi Putra (My Sweet Lavender)
14. Aeril Zafrel (Nahu Rindu)
15. Izzue Islam (Ops Cinta Din Sardin)
16. Nadzmi Adhwa (Namaku Bedah)
SENARAI CALON ANUGERAH AKTRES PILIHAN DFKL2018
1. Farah Nabilah (Titian Cinta)
2. Janna Nick (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. Mia Ahmad (Mr Boss Miss Stalker)
4. Zahirah MacWilson (Cucu Tauke Beras)
5. Nabila Huda (Mr Hijab)
6. Datin Diana Danielle (Raisha)
7. Mimi Lana (Sein Dan Luna)
8. Nina Iskandar (Andainya Takdir)
9. Ayda Jebat (Dekatkan Jarak Kita)
10. Sherry Alhadad (Misteri Wan Peah)
11. Chacha Maembong (Muzium Misteri)
12. Zara Zya (My Sweet Lavender)
13. Ummi Nazeera (Nahu Rindu)
14. Mira Filzah (Ops Cinta Din Sardin)
15. Aishah Azman (Namaku Bedah)
SENARAI CALON ANUGERAH ANTAGONIS PILIHAN DFKL2018
1. Tisha Shamsir (Titian Cinta)
2. Miera Leyana (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. Miera Leyana (Mr Boss Miss Stalker)
4. Datin Diana Danielle (Raisha)
5. Shukri Yahaya (Andainya Takdir)
6. Azhan Rani (Dekatkan Jarak Kita)
7. Syazwan Zulkifli (Nahu Rindu)
8. Shiqin Kamal (Sein Dan Luna)
9. Nadia Brian (My Sweet Lavender)
10. Sheila Mambo (Andainya Takdir)
 
SENARAI CALON ANUGERAH PENGARAH PILIHAN DFKL2018
1. Heykal Hanifah (Titian Cinta)
2. Heykal Hanifah (Mr Boss Miss Stalker)
3. Michael Ang (Biar Aku Jadi Penunggu)
4. Khalid Nadzri (Cucu Tauke Beras)
5. Mohd Zafizam (Ijam) (Mr Hijab)
6. Pali Yahya (Sein Dan Luna)
7. Shahrulezad (Budak Ijat)
8. Nizam Zakaria (Raisha)
9. Along Kamaludin (Andainya Takdir)
10. Azman Haji Yahya (Jinggo) (Misteri Wan Peah)
11. Azman Haji Yahya (Jinggo) (Dekatkan Jarak Kita)
12. Hashim Rejab (Muzium Misteri)
13. Eoon Shuhaini (Nahu Rindu)
14. Nazir Jamaluddin (Ops Cinta Din Sardin)
15. Shuhaimi Lua (Namaku Bedah)
16. Azmi Hatta & Bahri Umar (My Sweet Lavender)
SENARAI CALON ANUGERAH PENULISAN SKRIP PILIHAN DFKL2018
1. Farhana Fauri (Titian Cinta)
2. PGR’s Team (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. PGR’s Team (Dekatkan Jarak Kita)
4. Sofia J Rhyland (Mr Boss Miss Stalker)
5. Azlina Din (Cucu Tauke Beras)
6. Eirma Fatima (Mr Hijab)
7. Shamsull Haszraei (Budak Ijat)
8. Mufid Suhaimi (Raisha)
9. Syed Mohamad Taufik (Sein Dan Luna)
10. Syed Mohamad Taufik (Misteri Wan Peah)
11. Wan Mahani Wan Hassan (Andainya Takdir)
12. MF Kencana (Ops Cinta Din Sardin)
13. Shahriman Wahab (Nahu Rindu)
14. Ikmal Shah (Namaku Bedah)
15. Amin Shakib (My Sweet Lavender)
SENARAI CALON ANUGERAH LAGU PILIHAN DRAMA FESTIVAL KUALA LUMPUR 2018
1. Sumpah Cintaku – Asfan (Titian Cinta)
2. Menanti Janji – Ronnie Hussein (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. Dekat Tapi Jauh – Forteen (Mr Boss Miss Stalker)
4. Marry Me – Mark Adam (Cucu Tauke Beras)
5. Mager – Ran (Mr Hijab)
6. Jangan Lari – Pandoras (Budak Ijat)
7. Bukan Aku – Tasha Manshahar (Raisha)
8. Pulang – Yuna & Sona One (Sein Dan Luna)
9. Permata Cinta – Aiman Tino (Andainya Takdir)
10. Tergantung Sepi – Haqiem Rusli (Dekatkan Jarak Kita)
11. Seram Ni – Cat Farish (Misteri Wan Peah)
12. Last Kopek – Havoc (Muzium Misteri)
13. Rindu Yang Terluka – Profile Band (My Sweet Lavender)
14. Mencintai Kamu – Aepul Roza (Nahu Rindu)
15. Ops Cinta Din Sardin – Aesar Mustafa (Ops Cinta Din Sardin)
16. Bedah Oh Bedah – Syafik Ikhwan (Namaku Bedah)
SENARAI CALON ANUGERAH PASANGAN PILIHAN DRAMA FESTIVAL KUALA LUMPUR 2018
1. Zul Ariffin & Farah Nabilah (Titian Cinta)
2. Ashraf Muslim & Janna Nick (Biar Aku Jadi Penunggu)
3. Ashraf Muslim & Mia Ahmad (Mr Boss Miss Stalker)
4. Azrel Ismail & Zahirah MacWilson (Cucu Tauke Beras)
5. Datin Diana Danielle & Hafidz Roshdi (Raisha)
6. Syazuwan Hassan & Mimi Lana (Sein Dan Luna)
7. Shukri Yahaya & Nina Iskandar (Andainya Takdir)
8. Syafiq Kyle & Ayda Jebat (Dekatkan Jarak Kita)
9. Datuk Adi Putra & Zara Zya (My Sweet Lavender)
10. Aeril Zafrel & Ummi Nazeera (Nahu Rindu)
11. Izzue Islam & Mira Filzah (Ops Cinta Din Sardin)
12. Nadzmi Adhwa & Aishah Azman (Namaku Bedah)
SENARAI CALON ANUGERAH DRAMA PILIHAN DRAMA FESTIVAL KUALA LUMPUR 2018
1. Titian Cinta (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
2. Biar Aku Jadi Penunggu (Saphire Screen Sdn Bhd)
3. Mr Boss Miss Stalker (Saphire Screen Sdn Bhd)
4. Cucu Tauke Beras (A. Aida Production Sdn Bhd)
5. Mr Hijab (Rumah Karya Citra Sdn Bhd)
6. Budak Ijat (Radius One Sdn Bhd)
7. Raisha (Orangetree Production Sdn Bhd)
8. Sein dan Luna (Primeworks Studio Sdn Bhd)
9. Andainya Takdir (A. Aida Production Sdn Bhd)
10. Dekatkan Jarak Kita (JS Pictures Sdn Bhd)
11. Misteri Wan Peah (JS Pictures Sdn Bhd)
12. Muzium Misteri (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
13. My Sweet Lavendar (Orangetree Production Sdn Bhd)
14. Nahu Rindu (Country & Universal Sdn Bhd)
15. Ops Cinta Din Sardin (Macheallstar United Sdn Bhd)
16. Namaku Bedah (Tanah Beris Film Production Sdn Bhd)
SENARAI CALON ANUGERAH DRAMA PILIHAN TONTON VIP DRAMA FESTIVAL KUALA LUMPUR 2018
1. Bahagia Kasihmu (A. Aida Production Sdn Bhd)
2. Jojie Gigil (Wiranusa Corporation Sdn Bhd)
3. Raisha (Orangetree Production Sdn Bhd)
4. Misi Laksa & Laksam (Zeel Production Sdn Bhd)
5. Jurnal Suraya (Primeworks Studio Sdn Bhd)
6. Mat Rukun (Hujan Lebat Sdn Bhd)
7. Bilo Nogeri Jupo Kelate (Suhan Movies & Trading Sdn Bhd)
8. Kelip – Kelip Di Kota London (Zeel Production Sdn Bhd)
9. Kalis Kasih (ZK Creative Sdn Bhd)
10. Zahir Tak Terucap (Zamriez Golden Pictures Sdn Bhd)
Selamat menonton Live Streaming Keputusan Anugerah Drama Festival Kuala Lumpur DFKL2018.